Kochani,
Coronavirus nie odpuszcza. Liczba zachorowań każdego dnia wzrasta lawinowo.
W tej sytuacji musimy i my dostosować się do tego, co dzieje się wokół nas.
Na razie możemy jeszcze spotykać się w kościołach, choć wprowadzono ograniczenie do 1 osoby na 7m2. W naszym wypadku niestety nie oznacza to jakichś gwałtownych ograniczeń. Jeżeli jednak okaże się, że  lista osób pragnących uczestniczyć w niedzielnych nabożeństwach szczęśliwie wzrośnie, będziemy prowadzić dwa nabożeństwa, albo tyle ile trzeba by wszyscy mogli wziąć w nich udział.

Nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądać sytuacja w czasie gdy planujemy Synod i jak będzie wyglądać w Adwencie i okresie świątecznym. Będziemy starali dopasowywać się do niej na bieżąco.

Teraz wprowadzono ograniczenia związane z pogrzebami, ślubami i uroczystościami o charakterze kulturalnym. Nie uda nam się zapewne zorganizować zatem planowanych dwóch koncertów muzyki klasycznej w tym roku.

Nie wiemy też jeszcze, czy możliwa będzie organizacja studiów biblijnych, lekcji Szkoły Niedzielnej czy przedkonfirmacyjnych. Jesteśmy jednak przygotowani do prowadzenia ich w wersji online (w sieci).

Podobnie ma się rzecz z Adwentowymi studiami biblijnymi, ze śniadaniem wigilijnym, spotkaniem wigilijnym zboru, etc. Nie wiemy nawet i chyba nie możemy prognozować w jawnych barwach przebiegu nabożeństw świątecznych.

To wszystko nie powstrzyma nas jednak przed głoszeniem Słowa, przed próbami asystowania Wam Kochani w Waszych potrzebach. Dlatego pamiętajcie by niezwłocznie dawać nam o nich znać.

Nie wiemy o niczym o czym nam nie powiecie!

W tym całym galimatiasie, niepokoju i niepewności chcemy być z Wami wszystkimi dlatego prosimy, pozostawajmy w kontakcie niezależnie od tego jak bardzo zamknięta będzie przestrzeń fizyczna.

Internet daje nam obfitość możliwości komunikowania się, przeżywania społeczności wiary i budowania kościoła, a jeszcze przecież tak źle wcale nie jest!!!

Wszystko powyższe dotyczy ewentualnej przyszłości. Teraz, póki można, spotykajmy się w naszym kościele na nabożeństwach, studiach, lekcjach, próbach chóru... Będziemy robić co w naszej mocy by było to dla nas wszystkich maksymalnie bezpieczne, ale zdecydowanie zapraszamy Was Siostry i Bracia do tej społeczności.

Niech Wszechmocny zechce wszystkich nas obdarzyć swą opieką i ofiarować nam prowadzenie w Duchu Świętym.

Wasi w Chrystusie pastorzy,
Semko Koroza
Michał Koktysz